Draugai

 
 

 
Alytaus Jotvingių gimnazijoje lankėsi ES literatūros premiją pelniusi rašytoja Daina Opolskaitė
2020-02-13
Rašytoja Daina Opolskaitė – penkių knygų autorė, kūrybą pradėjusi novelėmis ir vėl prie jų sugrįžusi, apdovanota ES literatūros premija.Metų knygos rinkimuose dalyvaujančios „Dienų piramidės“ – antrasis autorės novelių rinkinys. Jame sugulė laiko patikrinti ir literatūrologų įvertinti tekstai, skelbti įvairiuose literatūriniuose ir kultūriniuose leidiniuose.

Daina Opolskaitė prisiminė, kad knygos šalia jos buvo visą gyvenimą, padėjo ieškoti savojo ,,aš“, suvokti, kad „aš esu aš“. Rašytoja gimnazistams kalbėjo, jog neverta gaišti laiko neįdomioms knygoms, nes skaityti reikia pačias geriausias, kurios prikausto dėmesį nuo pačių pirmųjų eilučių, o skaitytojas jose gali atrasti ir pažinti save.

„D. Opolskaitė ištikima klasikinei smulkiojo žanro poetikai, novelėse kelia žmogaus būties, meilės, asmenybės laisvės, likimo klausimus“, – pristatydama rašytoją kalbėjo bibliotekininkė Ona Motiekienė.
 


Rašytoja sau kelia labai aukštus reikalavimus, nes negali rašyti bet kaip, sako, jog „nesu vidutinybių žmogus“. Gal todėl po pirmosios novelių knygos antrosios reikėjo laukti net 15 metų, o tada, pasak autorės, „literatūra mane pasigrobė“, tad skaitytojams rašytoja padovanojo vieną po kitos net tris knygas, tris romanus, skirtas paaugliams.
 


Rašytojai patinka stebėti žmones ir gyvenimą visur: parduotuvėse, mokykloje, autobuse. Gal todėl knygos pasakoja apie šiuolaikinių žmonių gyvenimą, šiandieninių paauglių likimus. Menininkė geba subtiliai apnuoginti žmogiškosios būties realizmą, kūriniai itin stipriai veikia skaitytojo vaizduotę. Pagal knygą „Eksperimentas gyventi“ viena Lietuvos mokykla jau stato spektaklį ir kviečia menininkę į premjerą. Rašytojos kūryboje apmąstoma, kas laikui bėgant žmonių pasaulyje kinta, o kam lemta išlikti amžinai.
 


Susitikimą su rašytoja organizavo bibliotekininkės Vilija Dranginytė ir Ona Motiekienė. Labiausiai nudžiugo viena gimnazistė, kuriai rašytoja padovanojo savo knygą su autografu – tai buvo pirmasis merginos gyvenime gautas autografas ir asmeninis palinkėjimas.

Su rašytoja visiems jos kūrybos gerbėjams bus galima susitikti Knygų mugėje, o su jos knygų herojais – visada, kai tik į rankas paimsime knygą.

Daiva Baliukonytė,
Alytaus Jotvingių gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

 

 

 
Atgal   Spausdinti  
Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.