Draugai

 
 

 
Laidoje „Ryto allegro“ – „Istorijos skanėstai“
2020-01-31

Audronė Meškauskaitė ir Inga Dagilė

LRT radijo laida „Ryto allegro“ toliau tęsia pokalbių ciklą su autoriais, kurių knygos išrinktos į Metų knygos rinkimų penketukus.


 

Sausio 31 d. pristatyta Audronės Meškauskaitės ir Aurinos Venislovaitės knyga paaugliams „Istorijos skanėstai“. Knygos iliustratorė – Inga Dagilė.

Laidoje svečiavosi ir apie knygą kalbėjo A. Meškauskaitė ir Inga Dagilė.

„Pirmą kartą iliustravau tokią knygą, kuri nėra grožinis kūrinys ir pradžioj labai to bijojau, bet pabaigus ir turint tokį rezultatą, supratau, kad man netgi įdomiau tikri faktai, gilintis į tų žmonių istorijas, taip pat naršyti daugybę nuotraukų ir bandyti atkurti tą jausmą, kuris aprašytas vaizdu. Tad knygos išraiška pasirinkta sąmoningai tokia gan nespalvota, saikinga spalvų, kaip ir to laiko fotografijose, spalvotuose žurnaluose“, – kalbėjo knygos iliustruotoja I. Dagilė.

„Rašydama rėmiausi savo patirtimi, savo prisiminimais apie istorijos pamokas, kurios tikrai nebuvo labai atraktyvios ir įdomios. Dabar vadovėliai visai kitokie, bet nemanau, kad ši knyga bus perteklinė. Ji yra kelias į tai, kaip mokytis smagiau, įdomiau“, – sakė laidoje viešėjusi viena knygos autorių A. Meškauskaitė.

Visą pokalbio įrašą rasite LRT mediatekoje (nuo 42:10):

 

 

Daugiau nuorodų į laidų įrašus rasite rubrikoje „Transliacijos per LRT“.

 

  
Atgal   Spausdinti  
Organizatoriai


 
 

 


 

 
 
© 2008-ieji - Skaitymo metai. Visos teisės saugomos. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.